2025. gada 31. martā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē viesojās Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes mācībspēku un studentu delegācija. Viļņas Universitātes Juridisko fakultāti pārstāvēja tās dekāns asoc.prof. Haroldas Šinkūnas, prodekāne prof. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė un asoc.prof. Vigita Vėbraitė un akadēmiskā personāla pārstāvji civiltiesību, tiesību teorijas un filozofijas, valststiesību un krimināltiesību jomā. Vizītes mērķis bija izzināt kopīgās pētniecības intereses, pārrunāt sadarbības iespējas projektu un mācībspēku mobilitātes pasākumu īstenošanā.

Tikšanās laikā tika izveidotas divas tematiskās darba grupas, balstoties uz mācībspēku profesionālās darbības jomām, lai veicinātu padziļinātu dialogu un iespējamu sadarbību nākotnē.

Šī diena bija nozīmīga arī studentu akadēmiskajai sadarbībai – pirmo reizi Latvijas Universitātes 83. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros studentu sekcija norisinājās arī angļu valodā. Tajā ar referātiem uzstājās seši Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti un trīs LU Juridiskās fakultātes studenti. Studentu sekciju ievadīja abu universitāšu dekānu uzrunas, kurās tika uzsvērta abu fakultāšu veiksmīgā sadarbība un novēlēta veiksme referentiem.

Studentu referātos tika analizētas aktuālas starptautisko tiesību un cilvēktiesību tēmas – no vides datu pieejamības ierobežojumiem un cilvēktiesībām klimata politikas ietvaros līdz valsts valodas prasības atbilstībai cilvēktiesību standartiem, starptautisko humanitāro tiesību piemērošanai autonomajām ieroču sistēmām, militāro darbību kvalifikācijai Gazas joslā, un sankciju ietekmei uz Krievijas pozīcijām kosmosa jomā.

Vizītes gaitā Viļņas Universitātes pārstāvji tika iepazīstināti ar LU Juridiskās fakultātes telpām un aktivitātēm. Viesi arī apmeklēja LU Akadēmisko centru, kurā iepazina mācību vidi un LU akadēmiskā centra sniegtās iespējas. LU Juridiskās dekāns asoc.prof. Edvīns Danovskis: “Esam priecīgi par abu fakultāšu sekmīgo sadarbību un kopīgām nākotnes iecerēm gan zinātniskos projektos, gan studiju vides attīstībā. Ciešu starptautisku kontaktu uzturēšana un kopšana rada labvēlīgu vidi sabiedrībai nozīmīgu zinātnisku ieceru radīšanā un paver plašus darba apvāršņus kā akadēmiskajam personālam, tā studējošiem.”

Sirsnīgi pateicamies Viļņas Universitātes Juridiskajai fakultātei par atsaucību un sadarbību, kā arī LU Juridiskās fakultātes mācībspēkiem par ieguldīto darbu un viesmīlību!

Dalīties