Eiropas Savienības tiesību izspēle ir prestižākā un tradīcijām bagātākā starptautiskā izspēle Eiropas Savienības tiesībās, kas šogad atzīmēja tās 35. jubilejas gadu. Turklāt tā ir arī vienīgā bilingvālā izspēle – uzstāšanās notiek gan angļu, gan franču valodā. Šī gada izspēles kāzuss aptvēra dažādu jautājumu loku. Tika analizēta gan Eiropas Savienības Tiesas jurisdikcija kopējās ārpolitikas un drošības jautājumos, ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju, gan konkurences tiesību jaunākās aktualitātes kontekstā ar ārvalstu piešķirtajām subsīdijām.
Eiropas Savienības tiesību izspēles norise ir sadalīta divās daļās: rakstiskā daļa un mutvārdu daļa. Šī gada LU JF komandai pēc rakstiskās daļas iesniegšanas izdevās kvalificēties dalībai reģionālajā finālā. Mutvārdu daļa no 29. februāra līdz 3. martam notika Bulgārijā, Sofijā. LU JF komandu pieteicēja pozīcijā pārstāvēja Anete Gregersone, atbildētāja pozīcijā Edijs Bierands, ģenerāladvokāta pozīcijā Reinis Ivanovs, savukārt konsultatīvais padomdevējs bija Gustavs Aleksandrs Klucis. Trenere – LU JF asociētā profesore Kristīne Dupate. Izspēle norisinājās greznajās Bulgārijas Augstākās tiesas telpās, kas izspēles norisei piešķīra īpaši svinīgu gaisotni. Izspēles tiesnešu vidū bija atzīti mācībspēki, praktizējoši advokāti un tiesneši, kā arī citi Eiropas Savienības tiesību speciālisti. Īpaši jāizceļ, ka tiesnešu sastāvā un izspēles fināla tiesas sēdes priekšsēdētājs bija Eiropas Cilvēktiesību tiesas tienesis Jonko Grozevs (Yonko Grozev).
Šogad LU JF komanda var lepoties ar īpašiem panākumiem, jo pirmajā sacensību dienā ieguva visaugstāko kopējo novērtējumu, savukārt ģenerāladvokātu konkurencē trešo vietu. Tādējādi LU JF pirmo reizi kvalificējās reģionālo sacensību pusfinālu daļai pilnā sastāvā – gan kā komanda, gan kā ģenerāladvokāts/Komisijas pārstāvis. Pusfinālu dienas sacensību ietvaros LU JF komanda un ģenerāladvokāts ieguva trešo vietu.
LU JF komandas dalībnieki ir priecīgi un lepni par iespēju pārstāvēt LU prestižajā Eiropas Savienības tiesību izspēlē, kā arī gandarīti par sasniegto rezultātu. Protams, sasniegumu pamatā ir komandas ieguldītais darbs kā rakstveida pozīciju izstrādē, tā arī mutvārdu treniņos. Lieliskie rezultāti nebūtu iespējami bez iepriekšējo gadu dalībnieku iesaistes un noderīgajiem padomiem treniņu laikā. Līdz ar to šis nav tikai četru cilvēku sasniegums – tas ir visu LU JF starptautisko tiesu izspēļu dalībnieku (mootistu) sasniegums. Tādēļ lielākā pateicība ir visiem, kuri veltīja savu laiku komandas treniņu procesā – Ērikai Gribonikai, Ilgai Vaļko, Kristīnei Rāviņai, Gabrielai Šantarei, Beatrisei Lukšēvicai, Kristai Caunei, Aleksandram Kuzņecovam, Jānim Siliņam, Raineram Svokam, Emīlam Joninam un Dāvidam Lipšenam.
LU JF komandas dalībnieki atzīst, ka dalība Eiropas Savienības tiesību izspēlē ir bijis īsts piedzīvojums, kuru vēl piedzīvot ikvienam tiesību zinātnes studentam. Pat tie komandas pārstāvji, kuri sākotnēji vilcinājās ar dalību šī gada izspēlē, atzīst, ka tas neapšaubāmi ir bijis pareizais lēmums un ka dalība izspēlē ir sniegusi fantastiskas emocijas. Lai gan sagatavošanās process nebija viegls, tas noteikti bija tā vērts – gandarījums par paveikto atsver visas grūtības. Turklāt, starptautiskās izspēles ir ne tikai akadēmisks, bet arī sociāls pasākums. Proti, kā to rāda dzīvē gūtie novērojumi, komandas ar labākajiem rezultātiem prot ne tikai lieliski rakstīt un uzstāties, bet arī kārtīgi atpūsties un priecāties par saviem sasniegumiem.