Divu nedēļu garumā, periodā no 2016.gada 8. līdz 21.augustam, kā Rīgā, tā arī Berlīnē (Latvijas un Berlīnes Humbolta Universitātē) norisinājās starptautiska vasaras skola – projekts „Netzwerk Ost-West“, kas jau vairāk nekā 20 gadus vieno zinātkārus Latvijas un Vācijas tiesību zinātnes studentus un nozares nesenos absolventus. Projekts "Netzwerk Ost-West" kopš 1992.gada ik vasaru uzņem studentus no Vācijas un Latvijas, kas kopīgi veic pētījumus par aktuāliem tiesību jautājumiem. Ņemot vērā projekta dalībnieku izrādīto interesi, šī gada projekts norisinājās bilingvāli, piesaistot kā vācu valodas, tā arī angļu valodas zinātājus.
Laikā pirms Projekta uzsākšanas, dalībnieki izstrādāja referātus par sevis izvēlētu aktuālu tiesību jautājumu. Šī gada projekta tēma aptvēra dažādus krimināltiesību aspektus – vārda brīvības kriminalizēšana, datu noplūdes kriminalizēšana, kriminalizācijas prasības, taisnīgums kā aizsargājama un likumīga vērtība, kriminalizācija aiz „neziņas plīvura“, vides tiesību kriminalizēšana, aizbildniecības tendences Krimināllikumā, kā arī kaitējuma princips (Harm principle).
Pēc referātu izstrādes projekta dalībnieki uzsāka darbu grupās, lai apkopotu un analizētu tiesisko regulējumu kopīgās un atšķirīgās iezīmes Vācijas un Latvijas tiesību sistēmās. Lai veicinātu savstarpēju sadarbību starp abu valstu dalībniekiem un rosinātu aktīvas diskusijas, referāti tika prezentēti visu dalībnieku starpā, ieskicējot svarīgākos krimināltiesību problēmjautājumus un rodot tiem iespējamos risinājumus un atbildes.
Paralēli diskusijām un referātu prezentācijām, projekta dalībniekiem Rīgā bija iespēja viesoties Latvijas Republikas Augstākajā tiesā, apmeklēt Iļģuciema cietumu un Okupācijas muzeju, kā arī iepazīt Vecrīgas šarmu, savukārt Berlīnē projekta dalībnieki piedalījās Augstākās tiesas (Kambartiesa Berlīnē) atklātā tiesas sēdē krimināllietā, iepazinās ar Vācijas Federālās Republikas vēsturi ebreju muzejā, Berlīnes mūra muzejā, aplūkoja visiem zināmo
Checkpoint Charlie, kā arī uz brīdi iejutās deputātu ikdienā Vācijas parlamenta mītnē – Reihstāgā.
Šogad projektā piedalījās LU Juridiskās fakultātes studenti un nesenie absolventi: Olga Mote, Ilze Ambrasa, Kristiāna Bernāne, Lita Bauere, Madara Meļņika, Linards Birznieks, Artūrs Parfjonovs, Evita Slaidiņa, Anna Bogdanova un Laura Kadile.
Projekta dalībnieki pateicas Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei par atbalstu un iespēju piedalīties, Augstākajai tiesai, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Iekšlietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldei un Rīgas Iļģuciema cietuma vadībai, ZAB "bnt Klauberg Krauklis", projekta koordinatoriem Latvijā, fakultātes absolventiem Jānim Silickim, Elzai Paeglei, koordinatoriem Vācijā Kristīnai Behtelei (Christina Bechtel) un Lenartam Krečmeram (Lennart Kretschmer), kā arī zinātniskajiem konsultantiem Mārim Lejam, Jūlijai Kolomijcevai, Kristofam Winteram (Christoph Winter) un Maiklam Epingam (Michael Epping).