Foto: Valsts policijas koledža

2024. gada 28. novembrī Valsts policijas koledžā tika atklāta Iekšējās drošības akadēmijas konsorcija dalībnieku un viņu sadarbības partneru studentu zinātniski pētniecisko darbu un inovatīvo risinājumu konference. Tās tēma - "Iekšējās drošības dimensija 21. gadsimtā: mūsdienu izaicinājumi studijās un tiesībaizsardzības darbā" - aktualizēja pētniecības nozīmi tiesību un drošības jomā.

Konferences atklāšanā studentus uzrunāja arī LU Juridiskās fakultātes studiju prodekāns un profesionālās bakalaura un maģistra studiju programmas "Pirmstiesas izmeklēšana" direktors Edmunds Broks. Savā uzrunā viņš akcentēja pētniecības nozīmi un izaicinājumus, ar kuriem saskaras augstākā izglītība, īpaši mākslīgā intelekta ietekmi uz studiju procesu.

“Mākslīgais intelekts ir jaudīgs instruments, taču mums nevajadzētu ar to aizstāt cilvēka spēju domāt kritiski un patstāvīgi. Protams, ir nesaprātīgi sagaidīt, ka pēc elektrības izgudrošanas mums vajadzētu turpināt mājokli apgaismot ar skalu vai sveci. Tomēr pat daļēji nododot rakstīšanu, piemēram, studiju vai bakalaura darba rakstīšanu, mākslīgajam intelektam, mēs neattīstīsim spēju skaidri un strukturēti domāt. Brīdī, kad cilvēks pārtrauks pats rakstīt, viņš arī pārtrauks strukturēti formulēt idejas. Mums ir jāturpina attīstīt akadēmiskā godīguma un pētniecības principi, lai saglabātu līdzsvaru starp tehnoloģijām un cilvēka intelektuālo izaugsmi. Lai konferencē gūtās atziņas iedvesmo un palīdz risināt nākotnes izaicinājumus!” norādīja Edmunds Broks.

LU JF "Pirmstiesas izmeklēšana" studenti Gustavs Levāns un Marta Rozenberga uzstājās ar pētījumu “Kriminālprocesa likuma grozījumu ģenēze nepilngadīgo pratināšanas kontekstā”. Viņu darbs uzsvēra nepieciešamību precizēt jēdzienu "bērna vislabākās intereses" un nodrošināt īpašu aizsardzību nepilngadīgajiem lieciniekiem vai cietušajiem, lai garantētu taisnīgu un efektīvu izmeklēšanas procesu. Pētījums aktualizēja vajadzību pēc skaidrāka tiesiskā regulējuma, kas pilnībā aizsargātu bērnu intereses un atbilstu mūsdienu izaicinājumiem.

Konference šodien turpināja ar interesantām prezentācijām un diskusijām. Tajā piedalījās dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm - Polijas, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas, lai dalītos pieredzē un risinājumos tiesībsargājošās darbības jomās. 

Lepojamies ar saviem studentiem, kuri aktīvi piedalās pētniecībā un sniedz būtisku ieguldījumu tiesību jomas attīstībā. 

 

Share